top of page

SIKÇA SORULAN SORULAR

Diğer

piko lazerlerden farkları nelerdir?

PICOHI, diğer pico lazerlerden 300 pikosaniye daha kısadır. Lazer ışığının lazerle cilde ışınlanma süresi kısadır. Hasarı en aza indirir, tedavi etkisini artırır ve daha az yan etki ve ağrıya sahiptir.

Tedavi süresi

nedir?

Pigmentli lezyonlar ve dövme silme işlemi 4 ila 8 haftada bir yapılmalı ve etkili olması için her 1 ila 2 haftada bir tonlama veya cilt yenileme tedavisi yapılmalıdır.

Tedavi öncesi ve sonrası önlemler nelerdir?

İşlemden önce anestezik krem ​​uygulamak ağrıyı azaltabilir ve işlemden sonra yan etkileri önlemek için kapsamlı UV koruması ve nemlendirme ve rejeneratif yönetim tedavinin etkisini artırabilir ve iyileşmeyi kısaltabilir.

İşlem sonrası

günlük hayata devam edilebilir mi?

İşlemden hemen sonra hafif kızarıklık görünebilir ancak 1 ila 2 gün içinde kaybolur ve diğer lazerlere göre daha az cilt hasarına sahiptir, bu nedenle işlem günü makyajınızı yapabilir ve yüzünüzü yıkayabilirsiniz, günlük hayatınızı etkilemez.

1 seans ne kadar sürede tamamlanır?

Her birey için süreç farklıdır.

Tüm işlemler 1 saat içerisinde gerçekleştirilir.

Acılı bir

uygulama mı?

Alan, tedaviden sonra hafif güneş yanığına benzer şekilde hassas hissedebilir. Herhangi bir rahatsızlık genellikle tedaviden sonra dakikalar içinde kaybolur. Hafif kızarıklık kaybolduktan sonra cilt doğal rengine ve dokusuna geri döner.

 

Uygulama sırasında normal ten rengim değişir mi?

PICOHI-300, daha koyu melanin konsantrasyonları üzerinde çalışmak için yaratılmıştır. Lazerin yanlış kullanımı (doğal olmayan melanin konsantrasyonları çıkarıldıktan sonra devam eden tedaviler) bir miktar aydınlatmaya neden olabilir. Zamanla, vücudun doğal rejeneratif sistemi normal melanin seviyelerini geri kazanacak ve böylece cildin doğal rengine geri dönecektir.

PICOHI

FDA Onaylı mı?

PICOHI FDA Onaylıdır.

bottom of page